W ostatnim czasie napotkaliśmy bardzo niebezpieczne zjawisko w sieci. Nasza reklama w sieci kierowana jest do osób o określonym wieku z uwagi na naszą branżę są to osoby pełnoletnie. Wielu z Was z pewnością nie raz kliknęła na naszym profilu wiadomość typu "Czy mogę złożyć zamówienie?" lub "Czy mogę poznać cenę produktu?" Tego typu reklama bardzo ułatwia kontakt z klientem. W ostatnim czasie na naszą reklamę odpowiadają dzieci. Oznacza to tylko tyle że podały one podczas rejestracji swojego konta fałszywe dane o swoim wieku. 

Z pozoru to błahy temat, niestety tylko z pozoru. Twoje dziecko podając fałszywy wiek naraża się na reklamy nieodpowiednie dla dzieci, nawet o zabarwieniu erotycznym. Dodatkowo, nie dotyczy to tylko serwisu facebook.com ponieważ dzieci najczęściej używają tego konta do logowania się w wielu grach online oraz grach na telefonie.

Dziwi tutaj fakt że nie wszyscy rodzice kontrolują swoje pociechy w sieci. Tego typu reklamy mogą również wykorzystywać przestępcy w stosunku do dzieci również jeśli podadzą one prawdziwe dane dlatego warto kontrolować wiek swojej pociechy oraz wiadomości jakie są przez nie wysyłane.

Dokonać weryfikacji wieku swojego dziecka można bardzo łatwo. Wchodzimy w "informację" na naszym profilu, następnie w pierwszej zakładce jest możliwość edycji daty urodzenia.